Prasowanki na koszulki - jak wykonać samodzielnie?

31 marca, 2022r Autor: Magdalena Ławniczak

prasowanki-na-koszulki-jak-wykonac-samodzielnie.png

 

Jak sądzę nie od dziś każdy chciał mieć przynajmniej jedną koszulkę ze swoim ulubionym wzorem. Nie zawsze było to możliwe, ponieważ uzależnieni byliśmy od tego co oferowały nam sklepy. Jednak już we wcześniejszych latach wymyślono jak sobie z tym poradzić tworząc naprasowanki na koszulkę. Czy warto z nich korzystać do dziś? Posłuchajcie krótkiej historii o tym jak zmieniały się style znakowania odzieży na przestrzeni lat.

 

Prasowanki na koszulki - łyk historii o nadrukach na koszulkach

 

 

 

Znakowanie odzieży jest z nami od lat. Style zmieniały się na przestrzeni wieków w zależności od rozwoju technologii. Kiedyś odzież czy szaty znakowano tylko haftem czy sitodrukiem. Potem doszły metody przemysłowe, różnego rodzaju folie transferowe, a także druk cyfrowy. Jednak ludzie nie chcieli tylko polegać na firmach znakujących produkty, a także chcieli tworzyć coś swojego - np. koszulki z ulubionym zespołem, napisem czy grafiką z gry. Kiedyś nie było to takie proste jak dziś, więc wtedy na rynku królowały prasowanki na koszulkę do samodzielnej aplikacji w domu. Czy nadal możemy takie zakupić? Oczywiście - w Internecie czy w sklepach stacjonarnych możemy znaleźć gotowe naprasowanki z różnymi wzorami, które możemy samodzielnie nanieść na odzież w domu. Często są to grafiki nawiązujące do filmów, gier, bajek, albo imię czy ciekawy wzór z cyrkoniami. Czy naprasowanki na ubrania są łatwe w użyciu? Wszystko tak naprawdę zależy od producenta. Powinniśmy przy zakupie, otrzymać instrukcję naniesienia takiego produktu. Wybierajmy naprasowanki które są dobrej jakości, żeby nadruk bez problemu można było nanieść na odzież oraz żeby służył nam jak najdłużej.

 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, metoda naprasowanek na ubrania jest sposobem używanym we wcześniejszych latach, kiedy to nie było innej możliwości na stworzenie spersonalizowanej odzieży. Dzisiaj mamy już więcej opcji. Jeżeli nie chcesz korzystać z domowych sposobów mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Kiedy marzy Ci się własny projekt na koszulce, możesz zamówić produkt z własnym nadrukiem na naszej stronie MegaKoszulki.pl. Korzystając z prostego w obsłudze kreatora nadruków, wybierasz model koszulki, kolor, fason i wgrywasz swój własny projekt. Jest to trwalsza metoda niż domowe naprasowanki, a jakość będzie bardzo wysoka. Praktycznie wszystkie dostępne na stronie produkty możesz oznakować swoją grafiką, a to kilka z nich:

 

 

Kiedy wybierzesz już odzież i wgrasz swoją grafikę, możesz ustawić ją w preferowanym przez siebie miejscu. Dzięki kreatorowi na wizualizacji od razu widzisz jak odzież będzie wyglądać po zadrukowaniu. Możesz poprawiać, dodawać napisy czy zmieniać kolory w zależności od potrzeb. Pamiętaj, żeby grafikę przygotować w wysokiej jakości (preferowana jakość bitmapy to 300 dpi przy wymiarze 1:1). Możesz skorzystać także z naszego banku zdjęć i clipartów, a także z narzędzia dodania własnego tekstu w wybranej czcionce, kolorze i rozmiarze. Jeżeli masz wątpliwości, możesz to skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, który pomoże w każdej kwestii dotyczącej zamówienia.

 

Torby bawełniane z fajnymi napisami

 

 

Była mowa o koszulkach, a teraz zastanówmy się czy na innych produktach także można wykonać naprasowankę. Nie ma do tego przeciwwskazań, jeżeli nie wspomni o tym producent naprasowanki. Poniżej znajdziecie krótką instrukcję jak można przygotować taką torbę do nałożenia naprasowanki.

 

Jak najlepiej się przygotować? Uszykuj naprasowankę, torbę oraz żelazko. Torba przed nanoszeniem naprasowanki musi zostać odpowiednio przystosowana. Przede wszystkim musi to być torba świeża lub nowa. Musicie ją przeprasować tak, by miejsce w którym nałożycie naprasowankę było idealnie gładkie. Ważne jest, by przy nakładaniu nie używać w żelazku pary. Samo przygotowanie naprasowanki jest względnie proste. Należy usunąć z niej wszelkie zabezpieczenia, a następnie przyłożyć do ubrania. Później przykładamy żelazko i ruszając nim rozgrzewamy produkt przez zalecany w instrukcji czas.

Kiedy już to zrobimy, należy chwilkę odczekać i powoli ściągnąć folię. Po kilku sekundach nasza koszulka będzie gotowa do użycia!

Po nałożeniu nadruku, pozostaje kwestia późniejszej pielęgnacji produktu. Chcemy aby grafika cały czas wyglądała elegancko i dobrze się prezentowała na naszej odzieży. Najlepiej jeżeli zdecydujemy się na ręczne pranie, w średniej temperaturze, na lewej stronie. Jeżeli jednak wybieracie pralkę, wówczas nastawiamy ją na maksymalnie niską temperaturę (np. 30 stopni), bez funkcji wirowania. Suszymy ją na stojącej suszarce, bez bezpośredniego kontaktu z np. kaloryferem.

 

A czy w tym wypadku można wykonać znakowanie prościej? Oczywiście - w tym wypadku również możecie skorzystać z kreatora nadruków. Dzięki temu macie 100% pewności, że nadruk będzie nałożony poprawnie, będzie dobrze się prezentował oraz że będzie bardzo trwały.

 

Torba bawełniana z własnym nadrukiem pozwala na stworzenie idealnie dopaswoanego produktu do Twoich potrzeb. Możesz zrobić to bez wychodzenia z domu, bez dodatkowych umiejętności graficznych czy manualnych. Torba idealnie nada się do użytku codziennego jak i jako prezent dla najbliższych. Dzięki kilku prostym krokom możesz stworzyć coś swojego, bez korzystania z ryzykownych sposobów na własne znakowanie.

 

Podsumowując naprasowanka na koszulkę to metoda stosowana w poprzednich latach, rzadko już wykorzystywana. Przy dzisiejszym rozwoju technologii, każdy z nas może oznakować odzież czy gadżety własną grafiką bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo proste i bezpieczne rozwiązanie. Dodatkowo, fachowo zrobiony nadruk zawsze będzie prezentował się bardziej profesjonalnie i będzie bardziej trwały. Nie zastanawiaj się więc i już dziś, zamów swoją wymarzoną odzież z nadrukiem - a naprasowanki odeślemy do lamusa! Jeżeli będziesz potrzebował pomocy nasi konsultanci pomogą Ci przy pracy kreatora. Udanych zakupów!


  • Darmowa
    dostawa
    od 150 zł

  • Wysyłka
    od 16 zł

  • Doceniona
    jakość

  • 30 dni
    na zwrot
    towaru